Receptek - listázva

1000 Ft-os menu

 

Jó hír, megújult a Fásy-konyha a szombaton megjelenő Vasárnapi Blikkben. Mostantól már nem csak a kalóriákat számoljuk a különböző fogások mellett, hanem azt is, hogy egy teljes menüt tekintve egy főre 1000 forintból hozzuk ki az ebédet. A Vasárnapi Blikk népszerű séfje így hétről hétre bebizonyítja: olcsón is lehet finomat főzni.

 

Fásy Ádám receptjei a Blikk oldalán

 

 

 

 

 

 

 

Flódni

Hozzávalók:
(10 személyre)

  • 80 dkg liszt
  • 50 dkg margarin
  • 30 dkg cukor
  • 10 dkg méz
  • 1/2 t. sütőpor
  • 1 dl tejföl
  • 2 tojás
  • kb. 1 dl tej (amennyit a tészta felvesz)
  • 1 db cirom reszelt héja
  • egy csipet só


A töltelékhez:
Alma:

  • 40 dkg alma
  • 10 dkg cukor
  • citromhéj
  • fahéj, szegfűszeg
  • 5 dkg zsemlemorzsa

Dió:

  • 40 dkg darált dió
  • 15 dkg méz
  • 10 dkg cukor
  • 2 dl tej
  • fahéj

Mák:

  • 40 dkg darált mák
  • 15 dkg méz
  • 10 dkg cukor
  • 2 dl tej
  • narancshéj

A tetejére:

  • 1 tojássárgája
  • Egyéb:
  • 10 dkg baracklekvár

Elkészítési mód:
A megpucolt, lereszelt almát összekeverjük a cukorral, a lereszelt citromhéjjal, fahéjjal fűszerezzük, majd megfőzzük. Szűrő segítségével lecsurgatjuk és összekeverjük a zsemlemorzsával. A diót és a mákot külön – külön a hozzávalókkal elkeverjük, megfőzzük, majd félrerakjuk.
A hozzávalókból tésztát gyúrunk, amelyet 5 részre osztunk, és vékonyra nyújtunk. Kivajazott tepsibe tesszük az első réteget, majd vékonyan megkenjük baracklekvárral, és elterítjük rajta az almatölteléket. A következő réteggel lefedjük, megkenjük baracklekvárral, és a mák felét elterítjük rajta. Azután ismét lefedjük, megkenjük lekvárral, majd a dió felét elterítjük rajta. Ezt a műveletet ugyan így ismételjük: mák, tészta, lekvár, dió, tészta. A sütemény tetejét megkenjük tojássárgájával, bevagdaljuk, és 160 fokon kb. 1 óra alatt készre sütjük.

Tipp: Aki szereti, a tölteléket megbolondíthatja mazsolával!
 

 

Flódni (10 személyre)      
       
liszt 0,80 kg 99 Ft/kg 80 Ft.
margarin 0,50 kg 778 Ft/kg 389 Ft.
cukor  0,60 kg 219 Ft/kg 132 Ft.
méz 0,40 kg 1 528 Ft/kg 612 Ft.
sütőpor 1 t. 16 Ft/tasak 16 Ft.
tejföl 1 pohár 99 Ft./pohár 99 Ft.
tojás 3 db 28 Ft/db 84 Ft.
tej 0,3 l 149 Ft/l 45 Ft.
cirom 0,20 kg 699 Ft/kg 140 Ft.
alma 0,40 kg 160 Ft/kg 64 Ft.
zsemlemorzsa  0,05 kg 246 Ft/kg 13 Ft.
dió 0,40 kg 2000 Ft/kg 800 Ft.
mák 0,40 kg 600 Ft/kg 240 Ft.
narancs 0,10 kg 200 Ft/kg 20 Ft.
baracklekvár 0,10 kg 558 Ft/kg 56 Ft.
       
      2790 Ft: 10= 280 Ft/fő

 

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bővebben