Receptek - listázva

1000 Ft-os menu

 

 

Jó hír, megújult a Fásy-konyha a szombaton megjelenő Vasárnapi Blikkben. Mostantól már nem csak a kalóriákat számoljuk a különböző fogások mellett, hanem azt is, hogy egy teljes menüt tekintve egy főre 1000 forintból hozzuk ki az ebédet. A Vasárnapi Blikk népszerű séfje így hétről hétre bebizonyítja: olcsón is lehet finomat főzni.

 

Fásy Ádám receptjei a Blikk oldalán

 

 

 

 

 

 

 

Vajban párolt pulykamell tejszínes zöldborsóval, burgonyakrokettel, rizzsel

Hozzávalók:
(4 személyre)(650 kcal/fő)

  • 60 dkg pulykamellfilé
  • 20 dkg zöldborsó
  • 5 dkg vaj
  • 1 ek. liszt
  • 1 dl tejszín
  • 20 dkg jázminrizs


Elkészítési mód:

A pulykamellfilét 8 szeletre vágjuk, sóval meghintjük, enyhén kiklopfoljuk és vajban megpároljuk. A zöldborsót kevés vajon megfuttatjuk, liszttel megszórjuk, tejszínnel felöntjük, sóval ízesítjük, egy forralás után raguként tálaljuk a húsra. A jázminrizst enyhén sós vízben megfőzzük, és formába öntve köretként tálaljuk a burgonyakrokettel együtt a zöldborsós pulykamell mellé

 

Burgonyakrokett
Hozzávalók:

  • 40 dkg burgonya
  • 5 dkg liszt
  • 2 db tojás
  • 10 dkg zsemlemorzsa
  • 1 dl olaj (a sütéshez)
  • só, bors

 

A burgonyát megtisztítjuk, kockákra vágjuk, sós vízben megfőzzük, majd leszűrjük és krumplitörővel összetörjük. Hagyjuk kihűlni, azután hozzákeverjük a lisztet és egy tojássárgáját. (Amennyiben puha lenne a tészta, akkor tegyünk hozzá egy kis zsemlemorzsát.) Egy lisztes deszkán kinyújtjuk, azt követően csíkokra vágjuk, hengereket formázunk belőle és lisztes késsel 5 cm-es hosszú darabokra vágjuk. A tojást felverjük, sóval beízesítjük, a tésztarudacskákat egyenként belemártjuk, azután zsemlemorzsába megforgatjuk, majd forró olajban aranybarnára sütjük.

 

 

Pulykamellfilé 0,6 kg 1779 Ft/kg 1067 Ft.
Zöldborsó 0,2 kg 719 Ft/kg 144 Ft.
Vaj 0,05 kg 1400 Ft/kg 70 Ft.
Tejszín 0,1 l 918 Ft/l 92 Ft.
Jázminrizs 0,2 kg 638 Ft/kg 128 Ft.
Burgonya 0,4 kg 199 Ft/kg 80 Ft.
Liszt 0,05 kg 155 Ft/kg 8 Ft.
Tojás 2 db 40 Ft/db 80 Ft.
Zsemlemorzsa 0,1 kg 370 Ft/kg 37 Ft.
Olaj 0,1 l 379 Ft/l 38 Ft.
       
      1744 Ft: 4 = 435 Ft/fő

 

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bővebben