Receptek - listázva

1000 Ft-os menu

 

 

Jó hír, megújult a Fásy-konyha a szombaton megjelenő Vasárnapi Blikkben. Mostantól már nem csak a kalóriákat számoljuk a különböző fogások mellett, hanem azt is, hogy egy teljes menüt tekintve egy főre 1000 forintból hozzuk ki az ebédet. A Vasárnapi Blikk népszerű séfje így hétről hétre bebizonyítja: olcsón is lehet finomat főzni.

 

Fásy Ádám receptjei a Blikk oldalán

 

 

 

 

 

 

 

Vajban párolt garnéla burgonyagolyókkal, paradicsommártással

 

Hozzávalók:
(4 személyre)

  • 40 dkg garnéla (előfőzött)
  • 5 dkg vaj
  • 1 dob. retekcsíra
  • só, bors
  • Paradicsommártás
  • 20 dkg paradicsom
  • 10 dkg paradicsompüré
  • 0,5 dl olívaolaj
  • 1 kis fej vöröshagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • só, bors


Elkészítési mód:

Egy serpenyőben felforrósítjuk a vajat, beletesszük a garnélákat, sóval, borssal ízesítjük, majd állandó keverés mellett rövid idő alatt megpároljuk. A finomra vágott hagymát olívaolajban megdinszteljük, hozzáadjuk a karikákra vágott fokhagymát, a felkockázott paradicsomot és a paradicsompürét, sóval, borssal ízesítjük. 10 perc főzés után hagyjuk kihűlni, majd botmixerrel pürésítjük. A garnélákat retekcsírával körbeszórva, ízlésesen tálaljuk a burgonyagolyókkal és a tálkába adagolt paradicsommártással.

 


Burgonyagolyó
Hozzávalók:

  • 40 dkg burgonya
  • 10 dkg liszt
  • 1 tojássárgája
  • 1 dl olaj (a sütéshez)

 

A burgonyát megtisztítjuk, kockákra vágjuk, enyhén sós vízben megfőzzük, majd leszűrjük és krumplitörővel összetörjük. Hagyjuk kihűlni, azután hozzákeverjük a lisztet és egy tojássárgáját. Lisztes deszkán kinyújtjuk, 3 x 3 cm-es kockákra vágjuk, majd vizes kézzel egyforma golyókat készítünk belőle. Forró olajban aranybarnára sütjük.

 

Garnéla 0,4 kg 4490 Ft/kg 1 796 Ft
Vaj 0,05 kg 1300 Ft/kg 65 Ft
Retekcsíra 1 dob. 398 Ft/dob. 398 Ft
Paradicsom 0,2 kg 299 Ft/kg 60 Ft
Paradicsompüré 0,1 kg 478 Ft/kg 48 Ft
Olívaolaj 0,05 l 1398 Ft/l 70 Ft
Vöröshagyma 0,1 kg 399 Ft/kg 40 Ft
Fokhagyma 0,01 kg 1299 Ft/kg 13 Ft
Burgonya 0,4 kg 399 Ft/kg 160 Ft
Liszt 0,1 kg 155 Ft/kg 16 Ft
Tojás 1 db 35 Ft/db 35 Ft
Olaj 0,1 l 379 Ft/l 38 Ft
       
      2739 Ft: 4 = 685 Ft/fő

 

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bővebben